Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΓΥΡΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ

Στη Φλώρινα έκλεισε ο 1ος γύρος του πρωταθλήματος Β΄ Εθνικής Βορείου Ελλάδας Αντρών. Το Σάββατο οι ΣΑΡΙΣΕΣ υποδέχθηκαν τις ομάδες της Έδεσσας και της Βέροιας. Οι αγώνες έγιναν στο Κλειστό Γυμναστήριου του ΔΑΚ Φλώρινας και η ομάδα μας σημμείωσε δύο ήττες.
Στους αγώνες αυτούς ο προπονητής έριξε στη «μάχη» μικρά παιδιά των ακαδημιών θέλοντας να τους δώσει εμπειρίες σε ένα πολύ δυνατό πρωτάθλημα. Έτσι, με τις ΣΑΡΙΣΕΣ αγωνίστηκαν ο Ιωσήφ Ελσάμι (14), ο Νίκος Σφέτκος (14) και ο Σωτήρης Μούσιας (13). Μαζί τους έπαιξε και ο έμπειρος Aleksandar Shtargoski.
Το πρώτο παιχνίδι με την Έδεσσα κρίθηκε στο διπλό καθώς οι δύο ομάδες ήταν ισσόπαλες 3-3. Τελικά η Έδεσσα πήρε το παιχνίδι 4-3. Τις νίκες των ΣΑΡΙΣΩΝ τις έκαναν ο Shtargoski (2) και ο Μούσιας (1). Στο δεύτερο παιχνίδι οι έμπειροι αθλητές της Βέροιας επικράτησαν των αθλητών μας με σκορ 4-2. Από μία νίκη έκαναν ο Shtargoski και Μούσιας.
Παρά τις ήττες η ομάδα μας με το τέλος του 1ου γύρου βρίσκεται σε πολύ καλή θέση, αν αναλογιστεί κανείς την ηλικία των αθλητών μας. Ο στόχος της ομάδας φέτος είναι η παραμονή και η ενδυνάμωση των παιδιών μας και αυτός ο στόχος υπηρετείται στο έπακρο μέχρι σήμερα.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη μεγάλη προσπάθεια που καταβάλουν!!!
Ο 2ος γύρος ξεκινάει στις 22 Δεκεμβρίου. Οι ΣΑΡΙΣΕΣ θα παίξουν στη Θεσσαλονίκη με την Καβάλα και την Σίνδο.