Δευτέρα 22 Σεπτεμβρίου 2014

ΟΙ ΣΑΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑΡΙΑ

Σε ένα ακόμα μεγάλο πρωτάθλημα συμμετείχαν οι ΣΑΡΙΣΕΣ το Σαββατοκύριακο 20-21/9/2014. Τρεις αθλήτριες και δύο αθ
Γαύρου Γεωργία
λητές από τη Φλώρινα αγωνίστηκαν στο 2ο Πανελλήνιο Ανοιχτό Πρωτάθλημα στην Πορταριά του Βόλου. Στο Πρωτάθλημα αυτό πήραν μέρος 146 αθλητές/τριες από διάφορες περιοχές της Ελλάδας μεταξύ των οποίων και τα κορυφαία ονόματα των μικρών κατηγοριών.
Οι Φλωρινιώτες τα πήγαν πολύ καλά δεδομένης της μεγάλης δυσκολίας των αγώνων. Την καλύτερη θέση κατέλαβε η Φωτιάδου Χρυσή η οποία κατετάγει 10η ανάμεσα σε 20 παγκορασίδες, ενώ στην ίδια κατηγορία η Γαύρου Γεωργία κατετάγη 18η. Στους εφήβους αγωνίστηκε ο Σουμπάσης Γιάννης που κατέλαβε τελικά την 15η θέση ανάμεσα σε 23 αθλητές. Ο Αραβιάδης Ορέστης έπαιξε στην πιο μεγάλη κατηγορία των παίδων (46 συμμετοχές) και κατετάγη 28ος. Τέλος, η Ευθυμίου Άννα αγωνίστηκε στις νεανίδες (11 συμμετοχές) και κατετάγη 11η.