Δευτέρα 7 Σεπτεμβρίου 2015

ΜΕ ΜΕΤΑΛΛΙΟ Η ΠΡΩΤΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΩΝ ΣΑΡΙΣΩΝ

Με ένα χάλκινο μετάλλιο επέστρεψαν οι αθλητές των ΣΑΡΙΣΩΝ που πήραν μέρος στο 1ο Ανοιχτό Πρωτάθλημα που έγινε στην Αθήνα. Οι αγώνες διεξήχθησαν στο Βυζαντινό Κέντρο και συγκέντρωσαν 115 αθλητές/τριες από την Αθήνα, την Καβάλα, τα Χανιά και τη Φλώρινα.
Το μετάλλιο κατέκτησε ο Ελσάμι Ιωσήφ αγωνιζόμενος στην κατηγορία των Παμπαίδων. Με καλές και σταθερές εμφανίσεις έφτασε στην διεκδίκηση της εισόδου στον τελικό της κατηγορίας του όμως σταμάτησε από αθλητή του Ολυμπιακού. Έτσι περιορίστηκε στην τρίτη θέση και στο χάλκινο μετάλλιο.
Πολύ κοντά στα μετάλλια έφτασε η Φωτιάδου Χρυσή, όμως στο κρίσιμο παιχνίδι δεν τα κατάφερε και έτσι κατέλαβε τελικά την 5η θέση στις Παγκορασίδες. Ο Αραβιάδης Ορέστης αγωνίστηκε στους Παίδες όπου κατέλαβε την 21η θέση. Τέλος η Οικονόμου Ευαγγελία κατετάγη 8η στις Νεάνιδες.

Το Δ.Σ. συγχαίρει τα παιδιά και τον προπονητή τους και εύχεται στη συνέχεια μεγαλύτερες επιτυχίες.