Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2016

ΔΙΕΠΡΕΨΑΝ ΟΙ ΑΔΕΛΦΟΙ ΕΛΣΑΜΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

Το Σαββατοκύριακο 30-31 Ιανουαρίου 2016 τα αδέλφια Ελσάμι πήραν μέρος στο Ανοιχτό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που διοργάνωσε ο σύλλογος «ΑΘΗΝΑ» ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑΣ στην Αθήνα. Στην ίδια διοργάνωση αγωνίστηκε και η αθλήτρια της ομάδας Οικονόμου Ευαγγελία στην κατηγορία Νεανίδων.
Ο Ζαχαρίας έπαιξε στην κατηγορία μίνι-παμπαίδες όπου κάνοντας εξαιρετικές εμφανίσεις κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο. Ο Ιωσήφ στην κατηγορία των παμπαίδων που ήταν και πολυπληθέστερη επίσης έπαιξε πάρα πολύ καλά και τελικά κατέλαβε την 9η θέση. Η Οικονόμου είχε πιο δύσκολο έργο σε μία πολύ απαιτητική κατηγορία κατετάγη τελικά 13η.
Τους αθλητές συνόδευε ο προπονητής της ομάδας Liviu, ο οποίος εξέφρασε την ικανοποίησή του για την αγωνιστική πρόοδο των παιδιών.
Το Δ.Σ. συγχαίρει τα παιδιά και εύχεται στο μέλλον ανάλογες επιτυχίες.

Το επόμενο Σαββατοκύριακο θα γίνει στη Θεσσαλονίκη η προκριματική φάση του Πανελλήνιου Ατομικού Πρωταθλήματος Εφήβων-Νεανίδων. Από τις ΣΑΡΙΣΕΣ θα πάρουν μέρος 4 αθλητές και 2 αθλήτριες. Ευχόμαστε καλή επιτυχία στα παιδιά.