Κυριακή 27 Μαρτίου 2011

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

Πολύ καλές θέσεις κατέλαβαν οι αθλητές μας, μικροί και μεγάλοι στο 8ο Ανοιχτό Τουρνουά Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης που διοργάνωσε το Σαββατοκύριακο 26 και 27 Μαρτίου ο Δήμος Κοζάνης. Στο γυμναστήριο του 4ου Γυμνασίου Κοζάνης όπου έγιναν οι αγώνες το Σάββατο ο Λυγούρας Σωτήρης κατέλαβε την 7η θέση στην κατηγορία Παμπαίδων, ο Παπαδόπουλος Αδρόνικος την 8η θέση στην κατηγορία των Παίδων και ο Λυγούρας Ανδρέας την 9η θέση στην ίδια κατηγορία. Τα παιδιά έδειξαν  αγωνιστικότητα και η επίδοσή τους ήταν αισθητά καλύτερη από άλλες φορές.
Την επόμενη μέρα, Κυριακή, πραγματοποιήθηκαν οι αγώνες των αντρών, όπου ο Σαπρανίδης Φαίδων κατέλαβε τη 5η θέση, ενώ ο Ευθυμίου Θωμάς την 9η. Και οι δύο αγωνίστηκαν πολύ δυνατά και παρά τη δύσκολη κλήρωση που είχαν προχώρησαν σημαντικά στην τελική κατάταξη.

Το Δ.Σ. του Συλλόγου μας συγχαίρει όλους τους αθλητές που εκπροσώπησαν επάξια την πόλη μας στην Κοζάνη.